Vyberte stránku

Podporujte svého šerifa

Docela rád mám detektivky. Takový ty, kdy musíte přemejšlet, kdo co a jak. Ovšem realita je daleko hustší. Pročítám si kauzy zločince VA, kterej prej falšoval nebo nefalšoval a divím se, jak je to ujetý. Novináři poslouchaj Bohyni, ta přímo exceluje spravedlností a odhodlaností.

Vrátíme-li se čtyři roky zpátky, pokud si pamatuju, tak do voleb Bohů v BlekFílds šel prof. LH, dnes již zasloužilý důchodce (zdravím, pane emeritní), VA a DN. VA se vzdal kandidatury a v podstatě trůn přenechal Bohyni. Kdoví. kdyby neodstoupil, jestli by nebyl Bohem on. Říká se tomu loajálnost a bylo to gesto džentlmena.

Ještě koncem roku v říjnu bylo vše v OuKeju, Rada Moudrejch zvolila VA Bohem, protože Bohyně nekandidovala, ta míří vejš, na Bohyni Mléčná Dráhy. Novej Bůh však neštymuje některejm polobohům, protože se prostě nemaj rádi. Tak se přes veřejnej kanál vytáhlo něco (podle časování a otázky Cui Bono? To nebylo jen tak samosebou), co se blbě hájí. Sexual harašment by byl jen trapnou duplicitou, tak na vědce vytáhli, že není správnej vědec. Vždycky, když někdo tahá cizí Morálku na světlo, tak je to proto, aby svoji Morálku strčil dozadu. Dospělácký řešení by bylo potichu přijít a říct „Kámo, to jste podělali, napravte to.” Potichu, protože špinavý trencle se maj’ prát doma.

Takže ostrý výstřely zazněly, veřejnost se s radostí přidala, protože miluje veřejný popravy, je jedno koho věší, hlavně „pojďte, mrknem’ se, jak dlouho se bude cukat.”

No co dál?

  • Scénář Jedna: Novej Bůh VA to nevzdá, nerezignuje, ustojí to a povládne moudře a dlouho.
  • Scénář Dva: Novej Bůh VA to vzdá, rezignuje, a Rada Moudrejch bude opakovat volbu.

Zde se nabízí podmožnosti:

  • Dva Áááá: Bohyně se obětuje, nebude kandidovat na Superbohyni a zůstane v druhým kole. Ostatně kurzy zatím nic moc.
  • Dva Bééé: Postoupí další v pořadí: MK s devíti hlasy. Tím BlekFílds budou vládnout více – či méně skrytě Zelený Klobouky.

Další varianty nejsou. Rada Moudrejch a celý BlekFílds budou držet scénář Jedna, protože nemaj’ na výběr. Ovšem je to vždycky hra lose – lose.

HappyEnd?

Bohyně – lost – lost – v podstatě má máslo na hlavě, protože rozpoutala něco, z čeho nemůže vyjít dobře. A Mléčná Dráha se vzdaluje světelnou rychlostí.

Bůh VA – lost – win – pošramocená pověst bude furt prosakovat a nejde vysvětlit, navíc pokud to příjme, bude muset vyčistit Augiášův chlív a řeka je daleko a dole. Na druhou stranu nemá co ztratit 

Ambiciózní minibůh Zelenej Klobouk – lost – lost – devět hlasů v senátu, to jsou jen Klobouky.

Rada Starších – lost – win – ať udělaj’ cokoliv, bude to špatně. Zbejvá jim jediný – podporovat novýho Boha a bejt loajální a přijmout odpovědnost. Což nikdo nechce.

A BlekFílds samotný? Nikoho moc nezajímaj’. Skrčí hlavu, však ono se to přežene.

Jdu pustit Tlustým Jakovi kovbojku, chce vidět vykopávku z r. 1968 s James Gardnerem v hlavní roli. Jak se to ‘menuje??? „Podporujte svýho šerifa.”

Jo, abych předešel pomluvám:

  • Ano, žalobu na BlekFílds jsem podal.
  • Do důchodu jdu letos.
  • Ne, nestýská se mi.
  • Ne, některé lidi nemusím už nikdy potkat.
  • Ano, jsem rád, že jsem pryč.