Vyberte stránku

10 let od guerilly

Je to skoro na chlup deset let, co jsme k zděšení tehdejšího Poloboha Hor v BlekFíldu udělali PíáR reklamu úplně jinak. Začalo to animovaným jelenem, kterýho furt můžete najít na webu. Ten vznikl asi za tejden díky zarputilý dvojici študentů. Furt se mi zdá, že má nápad a drajv.

Pokračovalo to vizí Lehce dráždivý fakulty, což někteří automaticky předpokládali, že jde o úplně jinou fakultu, ale to byl omyl, to bychom si nedovolili. Tehdá to bylo v iDnesu ve hlavních zprávách jako obdiv virálu, sledovanost byla cca 300 k během snad dvou nebo tří týdnů. Taky to vyhrálo anticenu Sexistický prasátko, ale v tom měli prsty študenti, který pro video hlasovali. Dalších 60 k sledovanost za tejden.

Tehdá mně dojal tenhle výrok pravýho experta:

„Je to spojení sexismu a vysokoškolského vzdělání, včetně využívání těch nejpokleslejších soft-pornografických konvencí,“ zkritizoval výtvor Petr Pavlík z Fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy, představený jako genderový odborník.

To nevymyslíš…

Jo, dnešní Polobůh a Generální Inkvizitor jako správnej ochránce BlekFíldu to video nechal odstranit z JůTjůb a to bez ohledu na to, že k němu nikdo z BlekFílds nemá a nikdy neměl žádný autorský či majetkový práva. Jsem moc rád, že Generální Cenzor dostal na prdel a že se video zase objevilo. Po létech jsem si ho pustil a furt se mi líbí. Už jen mateně si vzpomínám na studenty a studentky tý doby a jsem si jistej, že se ve světě neztratili. Lucie, Viki, Jiří, víc jmen si už nevím.

Víte proč na to vzpomínám? Řek’ jsem si, že půjdu s dobou a budu dělat podkasty a vrátím se ke guerillový reklamě. Ať je trochu srandy. Držte si klobouky, jízda bude.

Jo Tlustej Jake se mně ptal, co je to za maníka s těma svalama a motorovkou, jestli takový vazbiči byli moji študenti. Ne, to byl najatej profík. Z JAMU.

A Jaku věděl’s, že LDF znamená „Lotte Duty Free“?